Polka

Polka - Manuela Gretkowska
Uwielbiam czytać pamiętniki, dzienniki, zapiski z życia... Uwielbiam literaturę autentyczną:-) Wszelkiego rodzaju biografie... 
 
Długo się zbierałam do przeczytania tej książki, jakoś byłam zniechęcona podejściem Gretkowskiej do wielu kwestii... Jednak się przemogłam, przeczytałam i żałuję, iż dopiero niedawno w sumie... Zupełnie zmieniłam stosunek do jej książek i od tamtej chwili przeczytałam też inne tej autorki. Zniechęcona, za pośrednictwem znajomych, bardzo żałuję iż ich opinią się kierowałam, bo moja jest radykalnie inna. Przekonałam się do Gretkowskiej i zdania nie zmienię, bynajmniej względem książek, które miałam okazję czytać. To dobra literatura. 
Może i było w tej książce kilka kontrowersyjnych kwestii poruszonych, może nie wszystko mi odpowiadało, jednak również trzeba zaznaczyć: dobrze mi się czytało, wciągała na momenty i na dłużej, uśmiechałam się wielokrotnie, zapamiętałam tę książkę, mimo iż przeczytałam ją ponad rok temu. Zabawna była i ogólnie miło spędziłam z nią czas:)
Polka to dziennik, zapiski Gretkowskiej z okresu, gdy była w ciąży ze swoją córeczką Polą... to bardzo realistyczne opisy, wiarygodne wspomnienia, w dodatku "podane" ze sporą dawką specyficznego poczucia humoru... Ciąża opisana z perspektywy dorosłej, dojrzałej kobiety, dla której to coś nowego, mimo iż będącego ogromną radością to również pachnące obawą... Bo kobieta dojrzała zdaje sobie już sprawę z wielu innych kwestii wynikających z macierzyństwa, już nie jest taka nieświadoma, jak nastoletnie i młodo - dzieste matki. ogromny plus dla Pani Gretkowskiej za tak ciepłą i w przyziemny sposób przedstawione troski, obawy i radości:)