Tarot paryski

Tarot paryski - Manuela Gretkowska
Napiszę tym razem dość nietypowo. Nie zawsze ma się ochotę na czytanie czegoś podobnego, jednak ja ostatnio mam smak na tego typu książki. Może w innym czasie, w innych okolicznościach książka ta nie miałaby dla mnie żadnej wartości, tak w obecnym etapie życia mnie urzekła.
 
Kto poczytuje czasami Gretkowską wie, jak potrafi być momentami kontrowersyjna i "nie dla wszystkich". Przyznam się szczerze, są dni, że i mnie irytuje i denerwuje jej styl pisania, ale to nie jej powieści są inne, to mój nastrój powoduje tę nieprzysiadalność.
Dlatego też na Gretkowską zwyczajnie muszę mieć smak i tylko wtedy sięgam po jej książki. Tym razem lekturę pochwalam i uznaję za dobrą, mimo iż w wielu czytelnikach może "uruchomić" odczucia zupełnie skrajne.
 
Gretkowska wprowadza nas tym razem w świat współczesnej bohemy, która mimo niejednokrotnych złych opinii na jej temat żyje własnym życiem, chwilą "tu i teraz" i co więcej czyni to z wszechobecną zazdrością otoczenia. Tarot... to interesujące połączenie kontrowersyjności charakterystycznej dla Gretkowskiej z humorem, seksem oraz mistycyzmem... Fakt, iż akcja powieści toczy się w Paryżu dodaje tej powiastce jeszcze większego uroku...