Wystarczy, że jesteś

Wystarczy, że jesteś - Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Małgorzata Gutowska-Adamczyk to polska pisarka... scenarzystka filmowa... dziennikarka..., a także historyk teatru. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej, była także nauczycielką języka polskiego i łaciny. W świecie literatury znana jest przede wszystkim za pośrednictwem cyklu: Cukiernia pod Amorem (swoja drogą, chciałabym przeczytać). Jednak jest też autorką kilku powieści dla młodzieży.
Ostatnio miałam okazję czytać właśnie jedną z jej powieści dla młodzieży.
Wystarczy, że jesteś... to historia Weroniki - uczennicy przedostatniej klasy ogólniaka, która podobnie jak większość osób w jej wieku boryka się z całą masą 'nastoletnich' problemów. Pierwsze poważniejsze przyjaźnie, pierwsze miłości... Pierwsze poważne problemy, początki wkraczania w dorosłość... Sytuacje kłopotliwe, próby podejmowania właściwych decyzji... Bohaterka niemal codziennie styka się z różnymi problemami, doskwiera jej samotność... poszukuje miłości idealnej, a ciągle lokuje swoje uczucia nieodpowiednio... zawodzi się czasami, traci zaufanie do otoczenia...
W większości nic nowego, fabuła przewidywalna, a raczej czytelnik w pewnej chwili uznaje, że już wie jak to się skończy, a jednak Gutowska nas zaskoczy na końcu... Jak? Przeczytajcie, to zobaczycie:-)
Początkowo niezbyt mi przypadła do gustu ta książka (może dlatego, iż mam już, jako blisko trzydziestolatka, nieco inne spojrzenie na wiele kwestii?), jednak gdy tylko się w nią zagłębiłam naprawdę mnie wciągnęła i ogólnie oceniam ją na plus.
Polecam!