Przygody Filipka

Przygody Filipka - Wojciech Cesarz
Według mnie, jedna z lepszych książeczek dla młodych chłopców, poszukujących pomysłów na swój wolny czas. Wakacje na wsi wcale nie muszą być nudne, choć dla mieszkającego w Warszawie Filipa początkowo jawią się jako najnudniejsza opcja spędzania czasu, jaką mogła mu wymyślić... jego własna mama.
Filip ma 12 lat i jego dotychczasowe życie toczyło się bez większych zmian w dużym mieście. Pewnego dnia mama zakomunikowała mu, iż z powodu utraty pracy musi wyjechać zagranicę celem podratowania domowego budżetu, a on - Filip zamieszka na wsi u wujostwa. Początkowo zniechęcony zmianą miejsca zamieszkania chłopiec obraża się na mamę, jednak z czasem dochodzi do wniosku, iż w wakacje na wsi można się bawić równie dobrze, co w Warszawie, o ile nie lepiej...
Nie będę zdradzała licznych, ciekawych przygód Filipka, ale zachęcam do zapoznania się z nimi, bo są niezwykle interesujące.
Dobra książka o dojrzewaniu, uczeniu się nowych rzeczy, poznawaniu świata, pierwszych odpowiedzialnościach. Poznamy tutaj mądrych dorosłych rodziców oraz wesołe, pełne ciekawych pomysłów dzieci, którym poza psotami nie obce są też odpowiedzialne decyzje.

Podsumowując - bardzo dobra lektura, od której trudno się oderwać. Polecam!!!