W obliczu oszustwa

W obliczu oszustwa - Iris Johansen
Kilka lat temu miałam okazję zapoznania się z prozą Iris Johansen. Nie znałam wcześniej książek tej autorki, natrafiłam na nie zupełnym przypadkiem, szukając w bibliotece ciekawej książki do poczytania. Trafiłam na tę i niezmiernie mnie zaciekawiła nota na jej tylnej okładce. Niewyjaśnione okoliczności morderstwa Kennedy'ego, poszlaki, śledztwo...  Postanowiłam przeczytać i nie żałuję. Książka naprawdę ciekawa i wciągająca. Dobry thriller. Mimo, iż początkowo trochę zagmatwana fabuła, to końcówka niezła.
 John Logan, amerykański przedsiębiorca uważa, iż jest w posiadaniu czaszki Kennedy'ego. W jego opinii nie było żadnego morderstwa na tle politycznym, zaś prezydent zmarł śmiercią naturalną. Wydarzenia w Dallas komentuje jako morderstwo prezydenckiego sobowtóra. Odkrycie tego rodzaju "nowinek" nie sprzyja sytuacji w kraju, gdzie od jakiegoś czasu trwa kampania wyborcza. By wyjaśnić zaistniałą sytuację Logan nawiązuje współpracę z Eve Duncan - znaną rzeźbiarką sądową, która ma niezwykły dar rekonstrukcji twarzy zmarłych osób na podstawie ich czaszek. Duncan wyjątkowo zgadza się na udział w tej sprawie, mimo, iż na co dzień zajmuje się jedynie rekonstrukcjami twarzy zaginionych dzieci, jednak postrzegając sprawę jako ważną politycznie pomaga Loganowi. Jednak śledztwo zabójstwa na tle politycznym nie jest takie łatwe - oboje, zupełnie niechcący wplątują się w sieć intryg, a zarazem stają się ofiarami, na które czyhają niebezpieczni mordercy. Zaczyna się walka, gdzie ceną jest  życie osób próbujących rozwikłać zagadkę.
 
To co początkowo wydawało się być jasne wcale takie nie jest. Zaś kolejne etapy śledztwa odkrywają nowe okoliczności. Więcej szczegółów nie zdradzę, trzeba przeczytać...
 
Ciekawa lektura, warto jej poświęcić trochę czasu:)