Ono

Ono - Dorota Terakowska
Bardzo wartościowa książka. To pierwsza myśl, jaka mi się nasuwa po przeczytaniu tej pozycji. Wartościowa i zdecydowanie godna polecenia - tak młodzieży, bo to powieść dla młodzieży i poruszająca ważne tematy wyborów... jednak to też powieść dla dorosłych, dla bardzo dorosłego, doświadczonego czytelnika także.
 
Terakowska mnie jeszcze nigdy nie zawiodła swoimi powieściami. Zawsze odnajdywałam w nich coś, o czym jeszcze nie wiedziałam... coś, co mnie poruszało, coś co mnie skłaniało do refleksji... Zawsze jej książki pozostawały na dłużej w mojej pamięci... 
Tym razem pani Dorota zaoferowała czytelnikowi powieść o młodej dziewczynie - niespełna dziewiętnastoletniej Ewie... jej życie w jednej chwili ulega gruntownym zmianom... jeden wieczór zmienia jej życie o 180 stopni. Ewa podczas powrotu do domu z dyskoteki zostaje zgwałcona. Konsekwencja gwałtu jest ciąża, z która dziewczyna nie potrafi się pogodzić. Chce dokonać aborcji, jednak to nie takie proste... Nikt jej nie rozumie... Wiele osób się od niej odwraca... Pozostaje sama ze sobą... Nie chce tego dziecka, które jej przypomina o tragedii... jednak pewnego dnia zmienia decyzję co do aborcji - decyduje się, iż maleństwo noszone pod sercem ma prawo żyć, a to iż poczęte w wyniku gwałtu nie jest temu winne. Ewa postanawia urodzić... jak to się wszystko zakończy? Nie napiszę:-)
 
Proponuję zapoznać się z lekturą!